Setkání v Oetzu

oetz

Burčáci Zábřeh jako členové Sokolu Zábřeh se také letošní rok zúčastnili tradičního setkání zahraničních sokolů v Oetzu, neboť rok 2013 je významný z toho důvodu, že tato akce slaví čtyřicáté výročí od svého založení. Celý průběh tomu také odpovídal. V letošním roce vyšlo pořádání této významné zahraniční akce na TV SOKOL München, který se toho zhostil na výtečnou. Mimo pravidelných sportovních utkání v různých soutěžích a večerních slavnostních táboráků, byl sobotní i nedělní večer doplněn cimbálovou muzikou mladých hudebníků z Ostravy. V neděli slavnost vyvrcholila nádherným ohňostrojem. Další den se uskutečnila tradiční mše, která byla doprovázena cimbálovou muzikou a doplněna vystoupením taneční skupiny Odra. Neztratili se ani mladí rokenroloví tanečníci se svým vystoupením.

oetz

TJ Sokol Pankrác věnoval pořadatelům putovní prapor připomínající setkání v Oetzu, který byl zároveň posvěcen. Poté následoval průvod v čele s vlajkami až k památníku Dr. Tyrše, který v těchto místech zahynul. Zde všichni přítomní v čele s nejvyšším vedením České obce sokolské starostkou sestrou Hanou Moučkovou a náčelníkem ČOS br. Miroslavem Vránou uctili položením věnců a minutou ticha památku na zakladatele naší organizace. Nakonec se zazpívala československá hymna.

oetz

Naši členové také podpořili tuto akci a to nejenom svou účastí, ale také jedinečným výkonem, kdy Jiří Nýdecký a Ladislav Janků urazili celou cestu ze Zábřeha do Oetzu na kole a ušlapali přitom 880 km za sedm dní. Není nutno připomínat, že cesta nevedla z kopce a oba nejsou žádní trénovaní cyklisté. Obdivuhodné je také to, že po absolvování této cesty se zúčastnili všech sportovních klání včetně volejbalového turnaje a běhu kolem jezera Piburg.

Do Oetzu odrazilo čtrnáct účastníků naší TJ Sokol Zábřeh, kde jsme se setkali se známými z župy Mnichovské, Švýcarské, Rakouské a Pařížské, neboť velká část se zúčastnila v Zábřeze naší akce - Setkání se zahraničními sokoly ke 150. výročí založení Sokola. Do sportovních klání jsme postavili dvě volejbalová družstva, která skončila na druhém a třetím místě, když družstvo A ve finále podlehlo mnichovskému družstvu v rozhodujícím setu o pouhé dva body.

oetz

Běhu kolem Piburgského jezera se kromě dvou nejstarších účastníků zúčastnila celá výprava. Nejlepší umístění ve svých kategoriích získali – Pavla Šebestová v ženách a Ladislav Janků a Pavel Vepřek v kategorii muži starší.

Závěrem lze konstatovat, že akce se nad očekávání velmi zdařila a tímto bychom chtěli poděkovat našim přátelům z Mnichova, protože jsme si akci velmi užili a cítili jsme se jako doma mezi svými.

oetz