150 let Sokola Vídeň
Osm zástupců Sokola Zábřeh se zúčastnilo velkolepých oslav založení Sokola Vídeň. Byl to jedinečný zážitek, který byl zakončen galavečerem na vídeňské radnici v hlavním sále. Děkujeme pořadatelům za pozvání.


Turnaj ve Švýcarsku
Po delší době jsme se zúčastnili volejbalového turnaje v Luzernu. Turnaj jsme nevyhráli, ale byli jsme v lepší polovině, zato v následném posezení jsme patřili k nejlepším. Děkujeme pořadatelům za uspořádání turnaje i nadstandardní péči o naše družstvo.


Sekání v Oetzu 2017
Letošní setkání bylo v mimořádně pozdní dobu - začátkem června. Tohoto termínu jsme využili k zastávce v Mnichově a výletům do Garmisch-Partenkirchenu a na zříceniny Ehrenberg s vysokým lanovým mostem. V Oetzu jsme se lanovkou vyvezli nad městečko a udělali malý výlet s občerstvením na horské chatě. Jako každoročně se účastníme sportovních klání, kde jsme opět posbírali cenné úspěchy.


Vánoční turnaj
V sobotu 9.4.2017 se uskutečnil klasický losovaný "vánoční" turnaj, kterého se kromě místních volejbalistů zúčastnili i volejbalisté z Rakouska, Slovenska a Německa. (I když někteří zahraniční účastníci z Mnichova počítali spíše s druhou fází a místo tenisek si vzali taneční boty.) Zvítězili opět ti nejlepší, kteří se dokázali nejvíce vyhecovat.


15. sportovní ples
13.1.2017 jsme uspořádali 15. mezinárodní sportovní ples jako již tradičně v katolickém domě. Opět jsme vyhlásili nejúspěšnější sportovce města Zábřeha a tentokrát nevyhrál trojnásobný vítěz této ankety David Jílek, ale sportovkyně v obdobném sportu Radka Štýbnarová. Ples se opět vydařil, přijeli zahraniční účastníci ze Slovenska a z Mnichova, kteří budou šířit věhlas našeho plesu i v zahraničí.


Turnaj v Mnichově
Letos nás sokolové z Mnichova pozvali na losovaný volejbalový turnaj do Mnichova. Rádi jsme se zúčastnili, neboť jsme již odjížděli s tím, že nemůžeme prohrát. Alespoň tedy někdo z nás, neboť jsme díky "losování" měli jednoho hráče v každém družstvu. Ale hlavně šlo o to, dobře si zahrát a udělat si žízeň, neboť úplně náhodou se zrovna konal Oktoberfest. I když v sobotu jsme se do "stanů" nedostali, vynahradili jsme si to v neděli ráno, kdy jsme se dostali do stanu Spaten, kde zrovna opékali celého býka. Odjížděli jsme v dobré náladě, která nám vydržela i na cestu vlakem, než nás sklátila únava. Tímto bychom také chtěli poděkovat našim hostitelům z Mnichova, kteří se o nás starali jako o vlastní.


Oslava 120 let Sokola Zábřeh
Koncem srpna naše sokolská jednota uspořádala oslavy 120 let založení Sokola Zábřeh. Dopoledne se uskutečnily sportovní utkání ve voljebalu, tenisu, stolního tenisu, nohejbalu, petangu a víceboje. Soutěží se kromě členů naší jednoty i bratři a sestry ze zahraničí. Přijeli z Rakouska, z Německa, Švýcarska a dokonce i z Francie. Večer se v sokolovně konala vlastní oslava, na které byli oceněni zasloužilí členové a také vítězové sportovních soutěží. Nakonec jsme oslavy zakončili zábavou a tancem.


Setkání v Oetzu 2015
Koncem května jsme se tradičně zúčastnili mezinárodního sokolského setkání. Přestože akce byla na konci května, užili jsme si pěkné zimy a pošmourného počasí. Nakonec jsme ani nepostavili stany. Přesto jsme nakonec hráli i volejbalový turnaj, běželi kolem jezera a hráli zajímavý pětiboj. Ve volejbalovém turnaji jsme tradičně skončili druzí a také jsme posbírali další vavříny za ostatní soutěže. Ale hlavně jsme si užili pěkné chvíle s našimi zahraničními přáteli.


Padesátníci
Na začátku roku oslavili tři naši členové krásných kulatých 50 let. Mezi zkušené Burčáky se dostali Jirka Nýdecký s Janou Nýdeckou a Anička Hošková. Na oslavu narozenin uspořádali 25.dubna 2015 narozeninový volejbalový turnaj s mezinárodní účastí. Do Zábřeha se sjeli dlouholetí přátelé, aby našim oslavencům popřáli a také si zahráli dobrý volejbal (i když nenechali naše oslavence vyhrát). Poté jsme všichni strávili příjemné a veselé chvíle až do pozdních hodin.


Turnaj v Luzernu
Většina našich členů se zúčastnila mixového turnaje 13.9.2014 v Luzernu. Utvořili jsme dvě družstva, které se umístily na stupních vítězů. Družstvo A bylo druhé a družstvo B třetí. Cestu do Luzernu jsme využili i jako výlet. První den jsme přespávali v Oetzu, kde jsme oslavili narozeniny s Jankem, u kterého jsme byli ubytováni. Druhý den jsme navštívili Vadúz a prošli se Luzernem. V pátek jsme byli na výletě kolem jezera s památníkem Viléma Tella. Blíže fotky ve fotogalerii.


MEZINÁRODNÍ SETKÁNÍ SOKOLŮ
Poslední víkend v srpnu proběhlo tradiční setkání sokolů, kterého se zúčastnili zástupci z Německa, Švýcarska, Rakouska a Slovenska. V sobotu jsme sportovali v turnajích ve volejbalu, tenise, stolním tenise a nohejbalu. Večer byli oceněni vítězové a následovala velmi družná zábava.


VÁNOČNÍ TURNAJ
V sobotu 29.3.2014 se uskutečnil 12. ročník vánočního turnaje, který byl současně i oslavou padesátin našeho dobrého přítele ze Slovenska Petra Vašeka. Turnaj byl losovaný a zúčastnilo se ho 5 družstev. Hrálo se v rámci možností a sil a žádný bod nebyl darován zadarmo. Konečné výsledky nebyly nakonec tak důležité (oslavenec nevyhrál), ale daleko podstatnější bylo to, že jsme se opět viděli a mohli strávit příjemné chvíle se svými kamarády ze Slovenska a z Mnichova.


50 KAMIL + IVETA
V sobotu 2.11. se v sokolovně uskutečnil narozeninový turnaj, který byl součástí oslav padesátin některých našich členů. Oslavy byly pořádány pod hlavičkou "130 Kamil+Iveta+Kamil", z čehož vyplývá, že Kamil mladší oslavil 30 let. Turnaj i oslavy byly vydařené, prošpikované atrakcemi a dárky, včetně předání klíčů od nového auta, neboť první oslavenec oslavoval současně i "první narozeniny" po své autonehodě.


Turnaj ve Vídni
Někteří z našich členů se zúčastnili volejbalového turnaje pořádaného Sokolem Vídeň. Turnaj se uskutečnil až v neděli, takže se využilo sobotní odpoledne a večer na návštěvu BURČÁKFETu ve Znojmě. Potěšili jsme se výborným burčákem a také hudebním vystoupením Ivo Jahelky a skupiny Čechomor. Turnaj jsme nevyhráli, ale také jsme nebyli poslední. Z deseti družstev jsme skončili sedmí.


Setkání v Oetzu
Nakonec jsme se všichni setkali v Oetzu.


Cesta do Oetzu
Ve středu kolem oběda naši závodníci přejeli z Německa zpět do Rakouska a minuli obec Lofer. Dále pokračovali na Kitzbühel a přespávali v Söllu. Na tachometru měli 730 km. Ve čtvrtek naši borci dorazili do Oetzu a spali na sokolské louce v Piburgu. Dokázali to! Ujeli celkem 880 km. To že v pátek se vydali na výlet do Söldenu a ujeli dalších 70 km raději není potřeba ani zmiňovat.


Cesta do Oetzu
Naši cestovatelé první den dojeli do Lelekovic, kde přespávali u "tchýně", takže s plným servisem. Druhý den je potrápil déšť, ale přesto dorazili až k hranicím a spali v Šatově. Další den už vyrazili do Rakouska. Dostali se k Dunaji a dojeli asi 30 km za Krems, kde se ubytovali v penzionu, protože ten den zatím nejvíc zmokli. Další den zabrali a dojeli do Wartberku za Lincem. Ujeli 135 km a celkově mají na tachometru 475 km.


Vánoční tunaj
V sobotu 23.3.2013 jsme uspořádali už jedenáctý ročník vánočního turnaje ve volejbale a byl mimořádný v tom, že se ho zúčastnili nejenom naši dlouholetí přátelé ze Slovenska, ale letos poprvé i naši přátelé z Mnichova. Samozřejmostí byl vánoční stromeček a dárek pro každého účastníka. Turnaj byl losovaný a v každém družstvu hrál někdo ze zahraničních sportovců. Po nemilosrdných bojích vyhrálo družstvo kapitána Libora Pohořelského ve složení Milan Blažek z Bratislavy, Ivana Najšlová z Mnichova a místní - Pavla Šebestová, Pavel Žák a Zdeněk Čech. Ve vloženém ping pongovém turnaji zvítězila Hana Tempírová v ženách a Standa Hluchník z Mnichova v mužích. V průběhu vyhlašování byli kromě družstev oceněni i nejlepší hráči a také naše oslavenkyně, které slavily čtyřicáté narozeniny už poněkolikáté. Závěrem lze konstatovat, že akce se vydařila a účastníci slíbili, že se příštího ročníku určitě zúčastní.


turnaj Mojdovek
Dne 2.3.2013 jsme se zúčastnili turnaje Mojdovek. Zvláštností tohoto turnaje bylo to, že pánové dělali nahrávačky a navíc museli být v dámském převlečení, nebo alespoň v sukýnce. Fotky jsou ve fotogalerii.


Sportovní ples
Dne 11.1.2013 se uskutečnil již jedenáctý ročník mezinárodního sportovního plesu, na kterém proběhlo vyhlášení nejlepších sportovců města Zábřeha a mikroregionu Zábřežsko. Výsledky a pořadí je uvedeno v následující tabulce. Fotky z plesu a z vyhlášení sportovců jsou ve fotogalerii.